ادامس

امروز به برای حضور در افتتاحیه گشایش رادیو اقتصاد در مراسمی به همین منظور در ساختمان شهدای رادیوی جام جم دعوت بودم .

این مراسم در استودیو شماره 8 این ساختمان که استودیویی بزرگ است و به تعداد 100(؟) صندلی برای حضار هم دارد ، برگزار می شد . مراسمی که مقامات کشوری و اقتصادی در کنار مسئولین صدا و سیما جمع شده بودند .

بنده هم در ردیف دوم نشستم .

اما از آنجایی که معمولا هیچ چیز را عادی نگاه نمی کنم یا چیزهای غیر عادی را می بینم ، در پشت دسته صندلی ردیف اول ( که ردیف .V.I.P محسوب می شود ) نقطه ای نگاهم را به خود جلب کرد :

باز هم از آنجا که هر پدیده ای ، ذهن من را به خود مشغول می کند ، افکار زیر در سرم ظهور نمودند :

1- شاید آموزش ندیده ایم که اگر آدامسی در دهان داشته باشیم و بخواهیم آن را به دور اندازیم ، باید با آن چه کار کنیم . اصولا باید آدامس را در یک دستمال کاغذی گذاشت و در فرصتی مناسب آن را در سطل زباله انداخت .

2- اصولا سالن ها و سایر اماکن بطور منظم یا دوره ای نظافت می شوند . اما دیده شدن این چنین صحنه هایی ،علاوه بر اینکه معنی خیلی خوبی از رفتارهای ما ندارد ، ‌نشان از بی دفتی در نظافت ها هم دارد . در واقع نشان می دهد که متولیان نظافت ، به خوبی وظایف خود را انجام نمی دهند .

در مقابل ، روزی در یکی از دانشگاه های تهران چشمم به چک لیست نظافت برخورد . اگرچه نتوانستم عکس واضحی از آن بگیرم ة اما شاید بتواند کلیاتی نشان بدهد .

5 thoughts on “ادامس

  1. جای تاسف است که در چنین سطحی ،چنین کارهایی را می بینیم.این کارها به دلیل عدم فرهنگ سازی ابتدا در خانواده ها و بعد از آن در طی دوران بلوغ فرد می باشد.از این نکته نباید غافل شد که سهل انگاری نظافتچی ها شاید به دلیل عدم لیاقت مدیران آنها باشد.

  2. سلام البته با صرف نظر از اشتباه خدماتي ها من فكر ميكنم كار يكي از ميهمانان مراسمات باشد كه اغلب هم از خارج راديو هستند
    به هر حال ” آدامس بيني” شما راديوي ها قابل تقدير است

  3. به نظر من این سیستم اشتباهی که در کشور ما خیلی رایجه اینه که هر کسی میتونه هر جای که به اون مربوط نمیشه بره و حتی نظر هم بده خوب معلومه از این اتفاقات هم پیش میاد تازه خوش شانس باشیم ادامس ببینیم مسایل بد تری نبینیم

     

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام