سلام تهران آموزشهای کارآفرینی در تلویزیون 24/4/89

بازدیدها: 1

در تاریخ 24 تیرماه ، میزبان سرکار خانم قمصری ، که سالها است در حوزه های مدیریتی ملی و بین المللی مالی و بورس فعالیت نموده اند ، بودم .

خلاصه مطالب مطروحه :

·         خانم ها باورهای درست و اعتماد به نفس درستی در خود ایجاد نمی کنند .

·         اعتماد به نفس از کودکی در افراد شکل می گیرد . والدین می توانند در ایجاد آن موثر باشند و خود افراد هم می توانند آن را از طریق مطالعه نمونه های موفق ، به افزایش اعتماد به نفس خود بپردازند .

·         آمار نشان می دهد کسانی که پولی از پدر برای شروع کار بدست آورده اند ، عموما موفق نشده اند در مقایسه با کسانی که پولی به آنها نرسیده است .

·         برای شروع حتما لازم نیست کار بزرکی راه بیاندازیم . می توانیم از کارهای کوچک شروع کنیم .

·         کارهای هنری دستی مانند چهل تیکه ، سفال ، ملیله دوزی و … نیاز به سرمایه اولیه زیاد ندارد .

·         می توانند صندوق های خانوادگی تاسیس کرد و با آن به تامین مالی کارها پرداخت .

·         در بین بانوان ایرانی می توان بطور متوسط ، یک میلیون تومان طلا دید که سرمایه مناسبی را برای شروع کار ایجاد می کند . متاسفانه این پول از چرخه مالی خارج شده است .

·         در کشورهای توسعه یافته ، تلاش می کنند از کودکی اعتماد به نفس و خلاقیت را در کودکان تربیت کنند.

·         در کشورهای پیشرفته ، موسساتی وجود دارند بنام موسسه سرمایه گذاری مخاطره پذیر که روی ایده های افراد سرمایه گذاری می کنند .

·         اساسا کسب در آمد هدف نیست . بانوانی که با کسب درآمد به این باور می رسند که ازدواج نکنند و چرا باید آقا بالایر داشته باشند ، کسب در آمد را هدف قرار داده اند . بعضی از آقایان هم که همسرشان کار می کند ، از تلاش معمول برای کسب رزق حلال کم می کنند و این دو گروه در کنار هم زندگی پر چالشی را خواهند داشت .

·

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام