سفر به عربستان – سفر عمره – ۲ – عربستان کجاست

بازدیدها: 0

کشور عربستان ، شبه جزیره ای است بر روی خط استوا که از شمال به کویت ، عراق و اردن همسایه است . شرق آن به خلیج همیشگی فارس ، قطر و امارات متحده عربی محسور می شود . در جنوب ، عمان و یمن را همسایه خود دارد و در مغرب به دریای سرخ ختم می شود .

در شهر های مکه و مدینه ، ورود غیر مسلمانان ممنوع است با این حال تعداد زیادی کارگر مسلمان از کشورهای پاکستان ، افغانستان ، سومالی ، سودان ، اندونزی و … در آن مشغول به کارند به نحوی که در شهرهای مکه و مدینه کارگران را فقط خارجی ها می بینید و از سعودی ها خبری نیست .

عکس برداری در این کشور ، خصوصا از اماکن مذهبی و دولتی حساسیت برانگیز است . اما به نظر می رسد که سعودی ها و وهابی ها با تردد شمار زیادی از توریست های مذهبی کشورهای مختلف دنیا به کشورشان ، از میزان این حساسیت ها کاسته اند و به تذکر دادند بسنده می کنند . مگر مواردی خاص که برخوردهای تندی شنیده شده است : از شکستن کارت حافظه دوربین ، شکستن دوربین یا بازداشت فرد .

انتظار بر آن است که عربستان را کشوری بی آب و علف ببینیم ، اما دارای مزارع سرسبز است و میوه های مختلفی در آن کشت می شود .

حاکمیت در عربستان در دست یک خاندان و مدیریت مذهبی در دست خاندانی دیگر است . در عربستان تعداد زیادی خاندان و طایفه وجود دارد که به مدیریت دو خاندان حاکمیتی و مذهبی گردن نهاده اند .

اطاعات دیگری را هم می توانید در عربستان سعودی – ویکیپدیا ببینید .

 

سفر به عربستان – سفر عمره – 1 – مقدمه و فهرست مطالب

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام