سلام تهران آموزشهای کارآفرینی در تلویزیون 02/02/89

در روز 2 اردیبهشت 1389 در برنامه سلام تهران میزبان جناب آقای دکتر نعمتی زاده بودم . ایشان دکترای بازاریابی دارند و علاوه بر فعالیت در حوزه های علمی و آکادمیک ، مدتها در بازار هم به فعالیت اشتغال داشته اند .

دعوت از ایشان برای آشنا سازی بینندگان برنامه با ” نکات مهم و قابل توجه در راه اندازی یک کسب وکار “ صورت پذیرفت .

مانند همیشه ، بعد از گریم ، مدتی را در اتاق انتظار استودیو با آقای دکتر به گپ و گفت سپری شد و سپس وارد استودیو و برنامه شدیم .

با توجه به نوع مخاطبان برنامه ، از ایشان خواهش کرده بودم تا به دور از تعاریف آکادمیک ، به بیان مباحث تخصصی که خود نیز آنها را تجربه نموده اند بپردازند و الحق هم با محبت و تخصصی که دارند از عهده این مهم به خوبی برآمدند .

از نظر آقای دکتر نعمتی زاده ، دایر کردن یک کسب و کار شامل چهار گام می باشد .

و قبل از راه اندازی کسب و کار باید به پنج دسته نکته مهم و قابل توجه در راه اندازی یک کسب وکار توجه نمود .

از سوی دیگر باید کارآفرینان محترم توجه نمایند که پیش از راه اندازی کسب و کار متوجه باشند که از فردای راه اندازی کسب و کار نباید انتظار سود داشت بلکه باید زمانی بگذرد تا هزینه های راه اندازی کسب و کار به بار بنشیند و سود را به ارمغان آورد .

 در این برنامه نیز به معرفی کتاب با عنوان کار اثر بخش نوشته جولی مورگن و ترجمه مهندس فضل اله امینی پرداختم .

4 thoughts on “سلام تهران آموزشهای کارآفرینی در تلویزیون 02/02/89

 1. با سلام و عرض خدا قوّت برای شما استاد فرهیخته ؛
  متأسفانه نتوانستم به علت مشکلات شخصی که برایم پیش آمد ، برنامه های قبلی تان را ببینم اما خوشبختانه این سعادت نصیبم شد تا برنامه پنجشنبه گذشته را نگاه کنم .
  از اینکه همّت نموده اید تا با همکاری سایر اساتید صاحبنظر و مجرب کارآفرینی ، تا ما فارغ التحصیلان و دانشجویان را با دانش کارآفرینی و راه اندازی کسب وکار آشنا نمایید ، خیلی ممنونم . برای بنده که بسیار جالب و صد البته خیلی مفید و آموزنده بود . نکته مهمی که هست اینه که نمی دانم چرا دولت محترم نه شرایط استخدام را برای فارغ التحصیلان دانشگاهی آسان می کند و نه از شرکتهای تأسیسی توسط فارغ التحصیلان حمایت می کند !!!؟ این شرکتها بجای وام های اشتغال زایی بیشتر به دریافت پروزه های قابل واگذاری دولت به بخش خصوصی نیازمندند _ که متأسفانه پروژه های قابل دریافت در انحصار برخی شرکتها و مؤسسات ذی نفوذ در دستگاه های دولتی و صنایع وابسته به آن است !!! _ چون حتی اگر وامی هم بگیرند اما کاری برای اجرا نداشته باشند ، آن وام را چگونه بازپرداخت خواهند کرد !!
  امیدورام در برنامه های آینده تان به این موضوع هم بپردازید .
  ارادتمندتان
  محسن احمدیان

 2. سلام آقای دکتر.برنامه خوب و اجرای خوبتان را در گفتگو با آقای نعمتی دیدم واقعا جای این مباحث در شرایط فعلی کشور خالی بود.
  میخواستم کمکم کنید. آماده راه اندازی کسب و کاری هستم اما ایده و طرحی ندارم آیا سایت یا وبلاگی میشناسید که بشود از ایده هایش استفاده کرد؟
  در تهران ساکنم و میخواهم فعالیت کنم اما انتخاب طرحی مناسب که رونق بگیرد و زمین نخورد سخت است.اگر ممکن است راهنمایی کنیدکه به کجا یا چه کسی یا چه سایتی مراجعه کنم
  بسیار ممنون

 3. سلام استاد عزیز
  سپاس گزارم که خلاصه ی مباحث را در اینجا درج فرموده اید ؛
  متاسفانه پنج شنبه ها صبح مقارن است با یکی از کلاس هایم و نمی توانم به صورت زنده برنامه ی شما را ببینم.
  ما (من و ساید همکلاسی هایم) با اس ام اس و تماس تلفنی زمان نامناسب ِ این برنامه (صبح ها) خاطر نشان کرده ایم و ممنون می شویم شما نیز از طرف ما موضوع را متذکر شوید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام