مدیریت زمان 8- هدف گذاری 2- دفتر اهداف 2

سئوالی که پیش می آید ( اگرچه مستقیما به مدیریت زمان ارتباط نمی یابد ) اینکه آیا واقعا این دفتر ( مدیریت زمان 8- هدف گذاری 2- دفتر اهداف  ) به ما کمک می کند و ما به آن خواسته ها می رسیم؟
سئوالی که پیش می آید ( اگرچه مستقیما به مدیریت زمان ارتباط نمی یابد ) اینکه آیا واقعا این دفتر ( مدیریت زمان 8- هدف گذاری 2- دفتر اهداف  ) به ما کمک می کند و ما به آن خواسته ها می رسیم؟

پاسخ به این سئوال از منظر نحوه طرح مطالب ( که عموما نگاه پزتیویسیتی داریم ) ، کمی دشوار است .

۱- در مفاهیم دینی آمده است که انسان به عنوان آخرین مخلوق الهی زمانی که آفریده شد ، از روح خدا در وی دمیده شد تا جان یابد. می توان از این معنا دریافت که انسان باید ( یا می تواند ) دارای توانایی هایی خدا گونه باشد . یکی از این توانایی ها ، اراده کردن و خلق شدن است . اگرچه این توانایی دارای محدودیتهایی است ، یعنی انسان نمی تواند ( یا هنوز به این توانایی نرسیده است که  ) موجود زنده ای را بیافریند اما می توان انتظار داشت که در حد خودش این توانایی را داشته باشد . پس اگر بیاندیشد ( و نتیجه اندیشه اش را مشخص نماید که در اینجا ما توصیه نمودیم که اندیشه اش را بنویسد ) انتظار می رود که ظهور آن اندیشه ممکن شود .

۲- در مفاهیم کوآنتومی ، اعتقاد بر این است که در دنیا انرژی بیکرانی وجود دارد . انسان باید بتواند به این انرژی نا محدود و بی کران دست یابد تا بتواند خود را به توانمندیهایی خاص برساند . مفاهیمی چون انرژی بیکران ، قدرت نا محدود ذهن ، تکنولوژی فکر و … نیز به همین معنا اشاره و تاکید دارند .

نظریه مرحوم پرفسور حسابی هم ظاهراْ تاکیدی بر این دیدگاه است ( نظریه پروفسور حسابی(( ذرات تا بینهایت ادامه دارند)) ) . ایشان اعتقاد داشتند که موجودات ، انی نیستند که ما می بینیم . یعنی وسعت آنها بیش از آن است که دیده می شوند . به این ترتیب که اگر سیبی می بینید به اندازه ۱۰ سانتی متر ، ماهیت وجودی آن سیب در مرز ۱۰ سانتی تمام نمی شود بلکه ذرات آن ادامه می یابد تا بینهایت . به معنای دیگر تمامی موجودات در جهات تا بینهایت ادامه دارند و صرفاً آنچه دیده می شوند نیستند .

می توان از این معنا استنباط نمود که تمامی پدیده های دنیا یکی هستند یا به هم وصل اند ( معنایی که در وحدت وجود به ذهن متبادر می شود ) . پس تمامی جهان یکی است که شاید بتوان آن را همان انرژی بیکران یا نیروی مافوق بشری یا خدا ، دانست .

اتصال به این انرژی از طریق آنچه می اندیشیم و می خواهیم صورت می پذیرد.

 

One thought on “مدیریت زمان 8- هدف گذاری 2- دفتر اهداف 2

  1. جناب دکتر سلام و عرض ارادت
    انشاالله در پناه خدا سلامت و موید بوده باشید.
    در نیستان با تحریر اسما مبارک امام حسین و حضرت عباس در خدمتتان هستم.حضور ارزشمندتان باعث افتخار حقیر است.
    حق یارتان

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *