نمایشگاه رسانه های دیجیتال

فرصتی بدست آمد تا در مسیر انجام کاری , هنگام عبور از مقابل مصلی تهران , سری به نمایشگاه رسانه های دیجیتال بزنم .

حوالی ۹.۲۰ صبح رسیدم . فوق العاده جالب بود . ساعت کار نمایشگاه ۹ صبح اعلام شده بود اما تا نزدیک های ۱۰ همچنان بسیاری از غرفه ها تعطیل بود . انگار غرفه داران را به بازداشتگاه یا مسلخ می آورند که هم در نمایشگاه شرکت می کنند و هم دیر می آیند و غرفه هایشان تعطیل است .

تا نزدیکی های ۱۱ گشتم . گرما هم کلی مرا خسته و کلافه نموده بود . در همین حال یاد مراکز خرید مالزی افتادم ( سفر به مالزی 38 – مراکز خرید  ) که تمامی تلاششان را برای جذب مردم انجام می دهند .

در حین گشت و گذار ایده هایی برای داشتن نرم افزارهایی خاص به ذهنم خطور کرد که ای کاش می توانستم جلوی این ذهن ایده آفرین را بگیرم .

چرا ؟

هر چه گشتم نتوانستم بفهمم که یک نرم افزار مشخص را چگونه بیایبم . پس خیلی شیک و با کلاس رفتم سراغ میز اطلاعات . کمی با اپراتور مربوطه گپ زدم تا بلکه مرا راهنمایی کند . آخرالامر هم که تمام همتش را برای کمک متمرکز نمود سری به کامپیوتر مقابلش زد و با دست گوشه ای را نشان داد . ( لطفا خودتان مقایسه کنید : سفر به مالزي32 – راهنمايي ) برای اینکه کمی خنگی خودم را به ایشان نشان دهم یک نقشه نمایشگاه برداشتم و از او خواستم موقعیت من و آن غرفه را نشان دهد . البته کار بیهوده ای بود چون انگشت اشاره و دست کشیده بیشتر از علامت گذاری روی نقشه کار ساز است!!!!

القصه

به آن غرفه رسیدم

غرفه مربوطه تعطیل بود . ساعت ۱۱۱۵ بود . دیگر دود از کله مان بلند شده بود .

نمی دانم چرا اینقدر پر توقع شده ام . چرا فکر می کنم که در پس نمایشگاه رسانه های دیجیتال باید فهم و شعوری معادل دنیای دیجیتال باشد ؟ چرا گمان می کنم که مردم ایران با سابقه تاریخی چند ده هزار ساله بخشی از تمدن بشر را ساخته اند ؟ نمی دانم چرا تصور می کنم که می توانیم به عظمت و بزرگی جهانگیران ایرانی دست یابیم ؟ نمی دانم چرا تصور می کردم که برای طراحی یک مجموعه باید نیازهای مراجعه کنندگان را پیش از طراحی شناخت و برایش فکر و تدبیری اندیشید و آسایش خاطرشان را فراهم نمود.

سرتان را درد نیاورم .

دست از پا درازتر با تعدادی بروشور ( که برای پرکردن سطل آشغال منزل مناسب بودند ) + خستگی و درماندگی دیدار بی نتیجه از نمایشگاه , سی کار خودمان رفتیم .

البته یاد آن جمله معروف و در اینجا کاملا با معنی افتادم که :

دیجیتالم کجا بود !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

2 thoughts on “نمایشگاه رسانه های دیجیتال

 1. درود
  آقای باران دوست عزیز واقعا چرا فکر کردی باید اونجا از دیجیتال خبری باشه؟ خیلی دارید برای جمهوری اسلامی نوشابه باز می کنید که با مالزی مقایسه می کنید. بابا ما تازه 30 ساله کشور شدیم! می دونید که!
  بهتون تبریک می گم. وبلاگ خوب و باحالی دارید. با سفرنامه مالزی هم دلم گرفت از اینجا! هم کلی هوایی شدم. کاشکی می تونستم سریع تر برم!
  کاشکی جای شمارنده رو عوض می کردید. بغل “صفحه نخست” جای مناسبی به نظر نمیرسد.
  موفق باشید و پاینده

 2. پیرو کامنتتان در وبلاگم:
  چرا فکر می کنید شایسته این وضع نیستیم؟ چون قبلا موفق بودیم الان هم باید موفق باشیم؟ اما من فکر می کنم شایسته این وضع هستیم!
  من هم دوست دارم ایران را دوباره سربلند ببینم. ما نه با ….!
  ان شاالله روزی برسد که شایسته کشور خوب داشتن باشیم.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *