سفر به مالزی 37 – مدیریت انرژی

بازدیدها: 0

توجه بسیاری به مدیریت انرژی می نمایند .

توجه بسیاری به مدیریت انرژی می نمایند . روز اول که نمی دانستیم ، شب هنگام در بازگشت به هتل متوجه شدیم که یخچال اتاق گرم شده است . تذکر دادیم که مبادا خراب شده باشد . تازه فردایش فهمیدیم که با ترک اتاق و برداشتن کلید الکترونیکی درب ، همه برق اتاق نیز قطع می شود تا مبادا برق اضافی مصرف شود .

ساعت 8.5 تا 9.5 شب 28 مارس ، مالزی در اقدامی هماهنگ با بسیاری از کشورها ، به مدت یکساعت چراغهای خود را خاموش کرد تا در مورد چگونگی مدیریت انرژی و ایجاد توجه به آن گامی فرهنگی برداشته باشند .

توضیح :

طرفداران محیط زیست به حدود یک میلیارد نفر از مردم سراسر جهان توصیه کرده اند که روز شنبه 28 مارس، به مدت یک ساعت چراغ های خود را خاموش کنند.

این ابتکار که “ساعت زمین” خوانده می شود دو سال پیش در سیدنی شروع شد و هدف از آن کاهش مصرف انرژی است.

انتظار می رفت خاموش کردن چراغ ها در 3400 شهر در 86 کشور صورت گیرد.

خاموش کردن چراغ ها در ساعت هشت و نیم بعد از ظهر به وقت محلی در زلاند نو، شروع شده و در هونولولو به پایان خواهد رسید.

سیدنی یکی از اولین شهر هایی بود که امروز چراغ ها را خاموش کرد.

نیک بریانت، خبرنگار بی بی س در سیدنی می گوید تمام چراغ های آسمانخراش های این شهر برای یک ساعت خاموش شده بود و در تاریکی شهر این ساختمان ها را نمی شد دید.

بان کی-مون، دبیر کل سازمان ملل متحد این برنامه را بزرگ ترین تظاهراتی خوانده که در حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از تغییرات جوی صورت می گیرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد مردم سراسر جهان را دعوت کرده که دولت های خود را برای کاهش تولید گازهای گلخانه ای، تحت فشار قرار دهند.

انتظار می رود با اجرای این برنامه چراغ های محل های مهمی از جمله اپرای سیدنی، قلعه ادیمبورگ در اسکاتلند، استادیوم لانه پرنده در چین و اهرام مصر برای یک ساعت خاموش شوند.

چراغ های ساعت بیگ بن در لندن و برج ایفل در پاریس نیز برای یک ساعت کم نور خواهند شد.

 سفر به مالزی 1 – کلیات و فهرست مطالب

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام