سفر به مالزي 35– برج مخابراتي کوآلالامپور

بازدیدها: 0

برج مخابراتي مالزي ( که به آن منار می گویند )  که ارتفاعي حدود 250 متر ( ؟ ) دارد يکي از مکانهايي است که براي جلب توريست هم فعاليت مي کند .

 

برج مخابراتي مالزي  ( که به آن منار می گویند )  که ارتفاعي حدود 250 متر ( ؟ ) دارد يکي از مکانهايي است که براي جلب توريست هم فعاليت مي کند .

 

از خیابان اصلی تا پای برج یک خط ماشین وجود دارد که با کادری ملبس به لباسهای سنتی مالایی و بر اساس برنامه ای منظم بازدیدکنندگان را به برج رسانده و باز می گردانند .

پای برج مکانی است برای حضور در بخشهایی تفریحی مانند :

سوارکاری

موزه حیوانات ( که عموما مار هستند )

يک راپل تفريحي به طول تقريبي 50- 70 متر ( ؟‌ )‌ با کليه وسايل ايمني ، براي توريستهاي علاقمند به هيجان

پارک زمستانی ( برای شهری که ظاهرا برف ندارد )

 

هنگام ورود به برج و خريد بليط ورودي ( سفر به مالزی 8 – بلیط ها  ) ، به هر نفر يک بطري آب در ظروفي شبيه سازه برج مي دهند .

بازديد کنندگان خاص هم همزمان با مردم عادي در برج حضور مي يابند .

 

و ناگفته پیدا هایی از هنر ایرانی در ورودی برج

آسانسوری سریع ، بازدیدکنندگان را به همراه راهنمایی مالایی به بالای برج می رساند و در مسیر هم متراژ فاصله از زمین را نشان می دهد

در بالای برج گوشی هایی داده می شود که به زبانهای مختلف از جمله فارسی ، بر روی مانیتور دستگاه توضیحاتی پیرامون برج و آنچه شاهدید می دهد .

در بالای برج ، ایستگاه هایی وجود دارد که تابلوهای راهنمای موجود در آن ، موقعیت شمال و جنوب و شرق و غرب و آنچه در مقابل دید دارید را نشان می دهد .

دوربینهایی با زاویه دید محدود ، دورنمای شهر را برایتان نزدیک می کنند .

نرده های حفاظت از شیشه ها به نحوی است که اگر متوجه نباشید اصلا در نمی یابید که کاربرد اصلی آنها ایمنی و امنیتی است ( سفر به مالزي 31- ايمني و امنيت  )  .

در آن بالا ، انواع غرفه های فروش وجود دارد که جالبترین آنها جایگاه عروس و داماد است که لباس اجاره می دهند و افراد می توانند با آنها عکسی به یاد گار بگیرند .

سفر به مالزی 1 – کلیات و فهرست مطالب

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام