سفر به مالزي 33– زبان

بازدیدها: 0

مردمان مالزي به زبان بومي خودشان که مالايي است تکلم مي کنند . البته در محله چيني ها ( سفر به مالزی 13 – معبد چینی ها  ) و هندي ها ( سفر به مالزی 19 – معبد هندوها  ) آنان به زبان خود تکلم می کنند . با اين حال مي توان گفت که 95 درصد ايشان انگليسي را تا حد رفع مشکل و توضيح 10 – 15 جمله مورد نياز در کارشان آشنا هستند . بعضا مي توان ديد که راهنمايان تورها و مراکز ديدني ، مسئولين ميزهاي اطلاعات و پليس ها بيش از بقيه و راحت تر به انگليسي تکلم مي کنند .

البته نبايد پوشيده داشت که لهجه وحشتناکي دارند که گاه لازم است تمامي توان شنوايي ، قدرت تحليل مغز و توان تجسم واژگان خود را استفاده کنيد تا بتوانيد بفهميد چه شنيده ايد ( البته اگر درست هم متوجه شويد ) .

سفر به مالزی 1 – کلیات و فهرست مطالب

2 thoughts on “سفر به مالزي 33– زبان

  1. سلام استاد گرانقدر
    گاهی اوقات چیزی در دستمان است و دنبال آن میگردیم و گاهی عینک روی چشممان است و آنرا پیدا نمیکنیم .
    سال گذشته تعداد زیادی عکس از جشنواره گلهای لاله در جاده چالوس در وبلاگ خودتان گذاشته بودید و من آدرس آنرا از مطالبه مینمودم . چون معمولا ماهی چندبار برای سرکشی به ویلا از طریق جاده چالوس تردد میکنم و گاهی میدیدم مسیری از جاده ترافیک شده و به علت آن دقت نمیکردم تا اینکه جمعه قبل و این جمعه ساعتی را در روستای حسنکدر توقف کردیم واز جشنواره لاله ها دیدن کردیم . بسیار زیبا بود به دیگر دوستان هم تصیه میکنم دیدن نمایند.
    ارادتمند شما مهابادی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام