سفر به مالزی 5 – بازدید از پل برجهای دوقلو ( برجهای پتروناس ) – sky bridge

بازدید از برجهای پتروناس ( سفر به مالزی 4 – برجهای دوقلو ( برجهای پتروناس ) ) بصورت مجانی اما بر اساس ثبت نام بازدید کنندگان و با محدودیت فراوان انجام می پذیرد .

بازدید از برجهای پتروناس ( سفر به مالزی 4 – برجهای دوقلو ( برجهای پتروناس ) ) بصورت مجانی اما بر اساس ثبت نام بازدید کنندگان و با محدودیت فراوان انجام می پذیرد . بازدید کنندگان بر اساس ساعتی که برایشان تعین شده است در برج حاظر شده و از کنترل امنیتی عبور می کنند .

 استفاده از آدامس ، نوشیدنی و کالسکه بچه ممنوع است ( به خوبی می دانیم که مواد منفجره و آتش زایی بصورت آدامس و نوشیدنی وجود دارند که می توانند برای حملات تروریستی استفاده شوند ) .

نکته مهم در مورد پل اینکه این پل تقریبا معلق است و توسط مفاصلی ( شبیه استخوان مفاصل کتف انسان ) به ساختمان متصل شده اند .

برای بازدید کنندگان پیش از عظیمت به sky bridge  بخشهای متعددی در نظر گرفته شده است :

1-      یک فیلم به نمایش چگونگی ساخت مراحل فنی برج ها می پردازد.

2-      تعدادی وسیله بازی فکری پیش بینی شده است تا حوصله بازدید کنندگان ، در زمان انتظار سر نرود.

3-      ماکتی به نمایش تاثیر رعد و برق و چگونگی خنثی سازی آن در برجها می پردازد.

4-      ماکتی دیگر به نمایش میزان و چگونگی تاثیر فشار بر پل و بازوهای آن در صورت عدم بکار گیری ایده کتف انسان می پردازد.

5-      اگرچه در تمامی شهر و مراکز خرید ( سفر به مالزی 38 – مراکز خرید  ) و پارکها به تعداد کافی دستشویی و سرویس بهداشتی وجود دارد ( سفر به مالزی 47 – توالت  ) ، اما در سالن انتظار ، سرویس بهداشتی وجود ندارد.( باز هم بنظر می رسد بدلایل امنیتی باشد ) .

6-      پس از اینکه نوبت بازدید رسید ، برای گروه های بازدید کننده ، فیلمی سه بعدی به نمایش در می آید که بر خلاف سایر نمایشها و حرکتها، کاملا مشخص است که برای تبلیغ شرکت پتروناس در نظر گرفته شده است . ( مشاهده فیلمهای سه بعدی حتما از طریق عینکهای مخصوص باید صورت پذیرد چراکه عملا تصاویر موجود در فیلم بر اساس دو کانون دید دو چشم ساخته شده اند )

7-      فروشگاه مستقر در این بخش از برجها که عملا فقط برای بازدید کنندگان است به عرضه محصولاتی با نماد برجهای پتروناس می پردازد.

 

سفر به مالزی 1 – کلیات و فهرست مطالب

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *