سفر به مالزی 4 – برجهای دوقلو ( برجهای پتروناس )

بازدیدها: 1

 برجهای دوقلوی پتروناس امروز به یکی از نمادهای کشور مالزی و شهر کوالالامپور تبدیل شده اند در سال 1999 افتتاح شدند و امروز دهمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرند.

برجهای دوقلوی پتروناس امروز به یکی از نمادهای کشور مالزی و شهر کوالالامپور تبدیل شده اند در سال 1999 افتتاح شدند و امروز دهمین سالگرد تاسیس خود را جشن می گیرند. این برجها امروز پس از فیلم تبلیغاتی entrapment   که با بازی شون کانری و کاترین زتاجونز به نمایش در آمد به خوبی معروف شده است و به نمادی مهم از شهر بدل شده .

نکاتی که در باب این برج جالب است اینکه :

برج شامل دو برج 88 طبقه است که در طبقات 41-42 توسط یک پل دو طبقه به هم وصل شده اند( سفر به مالزی 5 – بازدید از پل برجهای دوقلو ( برجهای پتروناس ) – sky bridge  )  .

برجها اصولا جنبه تجاری دارند نه گردشگری اما چنان طراحی شدند که وجوه تبلیغاتی ( اما به ظاهر جاذبه های توریستی ) را هم برای شرکت نفتی پتروناس دارا باشند .

توریستها می توانند در ساعاتی از روز و تحت تدابیر شدید امنیتی از طبقه 41 بصورت مجانی بازدید کنند ( سفر به مالزی 5 – بازدید از پل برجهای دوقلو ( برجهای پتروناس ) – sky bridge  ) و در این بازدید نکات جالبی نهفته است.

4 طبقه پائینی برجها مرکز خرید است که با نام ( KLCC ( Kuala Lumpur City Center شناخته می شوند( سفر به مالزی 6 – مرکز خرید برجهای دوقلو ( برجهای پتروناس )  )  و مرکز مارکهای معروف تجاری هستند . مردم عادی بغیر از این مرکز خرید و پل معلق برجها اجازه ورود به هیچ بخش دیگری از برجها را ندارند و سایر بخشها کاملا با تدابیر شدید امنیتی کنترل می شود . این بخشها دفاتر اداری و تجاری شرکت پتروناس می باشند .

در اطراف برجها پارکی وجود دارد که مردم هم از مناظر آن استفاده می کنند و هم از فروشگاه های مشرف به پارک و حوض آن و هم از مسیر پیاده روی موجود در آن .

در بخشی از طبقه چهارم برج ، مرکزی برای آموزش تفریحی تکنولوژی وجود دارد ( سفر به مالزی 18 – پارک فن آوری پتروناس  ) .

یک مرکز business  در نزدیکی برجها قرار دارد که ورود توریست به آنها ممنوع است اما در زیر این مرکز آکواریوم بزرگ کوالالامپور قرار دارد ( سفر به مالزی 28 – آکواریوم کوالالامپور  )  و توسط یک راهروی زیر زمینی به برجهای پتروناس راه می یابد .

 

سفر به مالزی 1 – کلیات و فهرست مطالب

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام