واحد Customer care

بازدیدها: 1

برای خواسته ای با شرکت ارائه دهنده خدمات ADSL م با آنها تماس گرفتم و درخواستم را ارائه کردم .

خواسته :

من برای یکماه آینده که بخواهم سیستم را شارژ کنم , یک هفته از آن نمی توانم استفاده کنم . لذا خواهشم می کنم ترتیبی اتخاذ گردد تا از ۴ هفته آتی , یک هفته سیستم قطع باشد .

نتیجه :

– اپراتور اولیه گفت چنین امکانی وجود ندارد و شما یا باید اصلا شارژ نکنید ( که به معنی قطع یکماه اینترنت تان است ) یا باید شارژ کنید و یک هفته هم سوخت می شود .

چون پاسخی معقول نبود از ایشان خواستم مرا به مافوقشان وصل کنند .

سرکار خانم مدیر ( که بعدا فعمیدم مدیر Customer care شرکت می باشند ) هم با مطانت تمام همان موضوع را اشاره کردند . البته با اضافه کردن این مطلب که سیاست شرکتشان چنین است .

توضیحات و اصرار من را هم صد البته با بزرگواری شنیدند . البته پاسخی که  می دادند همان معنای قبلی با زبان و جملاتی دیگر بود .

البته در جایی هم اشاره کردند که تمام خواسته ها را به بالا انتقال می دهیم .

تازه یادم افتاد که ما در دانشگاه چه مضخرفاتی به دانشجویان بیچاره می آموزیم  ضمن آنکه من چه کار عبثی کردم و کتابهایی در حوزه مدیریت کیفیت ارائه کردم .

می پرسید چرا ؟

خوب

این چرندیاتی که ما می گوئیم مربوط به ۱۹۹۰-۲۰۰۹ است . اینجا پدیده های سالهای ۱۹۲۰-۱۹۳۰ دنیا جریان دارد .

می پرسید چرا ۱۹۲۰-۱۹۳۰ ؟

چون فورد خدابیامرز که بنیانگذار تولید انبوه بود در آن سالها سیاستی ( یا شعاری ) معروف داشت :

ما همه رنگ فورد تولید می کنیم به شرطی که مشکی باشد . ( به زبان عامیانه یعنی جهنم که مشتری چه رنگی دوست دارد . ما تصمیم میگیریم که او چه رنگی ماشین سوار شود .الآن هم تصمیم گرفته ایم که آن رنگ مشکی است. )

 

بادمجان قلی : لطفا به کله های نازنینتان فشار نیارید . در ایران , همه شرکتها به همه خواسته ها گوش می دهند . سنجش رضایت مشتری – خانه کیفیت- CRM – EFQM – QFD و از این چیزها هم دارند ولی چون مدیر بهتر از همه مردم می فهمد پس اوست که می گوید چطور ارائه خدمت داشته باشند و جفنگیات مردم هم که شنیده شد چون مدیر بهتر می فهمد , می گوید چه کاری باید انجام شود . ( تعبیر معکوسش اینکه مردم نمی فهمند !!!!!  و صد البته جنابعالی که هیئت علمی دانشکده مدیریت شده ای که اصلا کلا نمی فهمی مدیریت یعنی چه تا چه به این حرفهای پیچیده تخصصی ) این اتفاق هم هیچ شباهتی به شیوه خان سالارانه نه دارد نه داشته و نه خواهد داشت . هرکی هم که نمی خواد می تونه بره . کجا مهم نیست . فقط بره .

 

6 thoughts on “واحد Customer care

 1. سلام
  شرکتی که من از آن adsl گرفته ام میگوید اگر بعد از تمدید حساب سرویس یک هفته بلااستفاده بماند حساب شما کلا قطع میشود.
  در ضمن شما میتونید یک سرویس 3 ماهه یا 6 ماهه بگیرید که هم چند وقت از شر تمدید حساب راحت هستید و هم این مشکل” یک هفته سوخت شدن” نیز تا حدی بر طرف میشود…

 2. سلام استاد
  حالا خدا رو شكر اينها به ما اينترنت T1 نميدن، اونموقع بايد ميرفتيم براشون نون هم از سر كوچه ميخريديم براي اين محبتشون !! فكر كنم به همين ADSL تكنولوژي 30 سال پيش امريكا (كشور كفار!) بسنده كنيم به نفعمون هست.
  البته خبرهايي به گوش ميرسه 30 سال ديگه وزير مخابرات وقت براي حال دادن به ملت 2 كيلو بايت بر ثانيه!! مي خواهد بر سرعت اضافه كند بعد مردم همه خوشحال بشن و بعد هم كلا ملت به يك خوشحالي برسن بعد هم خدا هم راضي ميشه !!!

 3. سلام آقای باران دوست
  در مورد اين مطلب بايد عرض کنم که ای‌کاش، پديده‌های اينجا را می‌توانستيم با همان دوران توليد انبوه هنری فورد(1920-1930) مقايسه کنيم! ای کاش نيمی از همان اصول هنری فورد مرحوم را پياده می‌کرديم! به نظر من بهتر است وضعيت کنونی بعضی از کسب و کارهای ايرانی را، با دوران ابتدايی انقلاب صنعتی مقايسه کنيد! تازه اين بخش خصوصی ماست! کسب و کارهای دولتی بيش‌تر بر اساس اصول دوران قبل از رنسانس و قرون وسطی عمل می‌کنند!
  ADSL من، دو هفته است که قطع می‌باشد، و هنگامی که با شرکت مربوطه تماس می‌گيرم، عنوان می‌کنند که مديرعامل به سفر رفته‌اند و ما بدون حضور ايشان، کاری نمی‌توانيم انجام دهيم!

 4. پسرم
  ADSL موجودی پلید است که کفار از آن برای توسعه قلمرو خود استفاده می کنند .
  مصرف آن برای افراد بالای 95 سال مجاز است و برای سنین پائین تر در صورتی که چشمشان را ببندند و گوششان را هم با پنبه پر کنند و به میزان بسیار کم با نظر متخصصان و به شرطها و شروطها قابل استفاده است .
  متخصصان هم گفته ام همین میزان از این پلیده کثیف برای جامعه ایرانی تازه زیاد هم هست و بیخودی فکر بیشترش را نکنید . ( چون ممکن است شما هم با دشمنان بشریت هم دست شوید و بخواهید به قلمرو های بیکرانی از علم و دانش و از این کوفت و زهرمارها دست بیابید که ای وای بر عالم بشریت که چنین توسعه ای اتفاق افت ) پس همین هم از سرتون زیاد تره
  زور الکی هم نزنید
  بخودی هم سرچ و مرچ نکنید
  الکی هم به قلمرو ملمرو کار نداشته باشید
  همه چیز رو هم باید بومی کنید
  مانند تلویزیون بومی
  رستوران بومی
  … بومی
  . . . بومی و
  و.و.و.و.و بومی

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام