خريد از فروشگاه هاي زنجيره اي شهروند

بازدیدها: 1

به روال همه ماه هاي قبل ، همچون يک حقوق بگير مودب و وظيفه شناس ، در اولين روزهاي ماه که جيب مبارکمان پر مي شود ( البته چون جيب گشادي نداريم با اندکي وجه ناقابل که کل ماه براي آن دويده ايم ، پر مي شود ) براي تامين مايحتاج معمول زندگي به يکي از فروشگاههاي زنجيره اي شهروند رفتيم ( من و خونمون ( داستان خونمون رو هم قبلا گفته ام الان اصلا حوصله ندارم تکرارش کنم )) . به مبارکي فرا رسيدن شهريور و نزديک شدن باز گشايي مدارس ، فروش ويژه گذاشته بود .

اصولا براي خريد شهروند را ترجيح مي دهيم ، چون همه چيز دم دست و مقابل چشم است و با ديدنش يادتان مي افتد که بايد بخريدش. گاهي اوقات هم که شما نمي خواهيد کالايي را انتخاب کنيد ، خودش اصرار مي کند که برم داريد .

ديدن شهرونداني که از نتيجه يک سيستم کارآمد مديريتي استفاده مي کنند برايم لذت بخش است . هنوز در حال لذت بردن از آن ديده قبلي و کيف کردن از کلي دفترچه مدرسه رنگ و وارنگ بودم که يکي از شهروندان حالم را گرفت .

چطوري؟

هنگامي که با زور توسط انگشتش يکي از بسته هاي ميگوي يخ زده داخل فريزر را سوراخ کرد و از پلمپ خارج کرد تا ببيند که مناسب است يا نه . تازه داستان به اينجا هم ختم نشد . آن بسته را را دوباره در جايش قرار داد و بسته اي ديگر که آکبند بود را برداشت (‌ نمي دانم مي توانم با ديدن اين صحنه ها به خود ببالم و بگويم ما تاريخ و تمدن سازيم ؟ )

همچنان متاثر از آن مشاهده بودم که پاي صندوق رسيديم .

نگران رفتار بد و نامناسب صندوقدار بودم . چون  معمولا در زمانهاي شلوغي رعايت ساده ترين آداب فروشندگي را هم نمي کنند . ( البته کمي هم نگران جيب نازنينم هم بودم ، به هر حال پاي صندوق بود ديگر ) اما متانت ، حوصله ، عدم پرت کردن اجناس حساب شده و عدم کوبيدن اجناس توسط صندوقدار مودب در هنگام محاسبه همه آن پيش بيني ها را خدا را شکر بهم ريخت .

One thought on “خريد از فروشگاه هاي زنجيره اي شهروند

  1. باسلام خدمت استاد گرانقدر
    بروید خدا را شکر کنید که آن شهروند گرامی برای امتحان میگوها را گاز نزده.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام