آب نمای موزیکال پارک ملت ( طنز تلخ )

بازدیدها: 0

آب نمای موزیکال پارک ملت ( طنز تلخ )

عصر امروز تصمیم گرفتم با خونمون برم بیرون قدم بزنم .می دانید که ما مردان ایرانی وقتی جایی می رویم با خونمون می رویم نه با همسرمان . یکی از دلایل مشکلات مسکن هم همین مسائل مربوط به خونمون است .

 

آب نمای موزیکال پارک ملت ( طنز تلخ )

عصر امروز تصمیم گرفتم با خونمون برم بیرون قدم بزنم .می دانید که ما مردان ایرانی وقتی جایی می رویم با خونمون می رویم نه با همسرمان . یکی از دلایل مشکلات مسکن هم همین مسائل مربوط به خونمون است .

 

پارک ملت را انتخاب کردیم . دست بر قضا ساعتی آنجا رسیدیم که در خیابانهای شهر حتی هیچ پرنده ای هم پر نمی زد . بنابر این در طرفه العینی با آنجا رسیدیم . در پارک ، روبروی درب اصلی تعدادی غرفه خود اشتغالی ایجاد شده است که مردم از دیدن آنها سر از پا نمی شناختند و همش داشتند خودشون رو اشتغال می کردند ( چون خود اشتغالی است دیگر بنابراین هر کس باید خودش برای اشتغالش یه فکری کند  ) .

کمی که گذشت بلندگوهای پارک با خیر مقدم گویی به حضار آنان را به دیدن آبنمای موزیکال دعوت کرد . البته در پخش موسیقی کمی اخلال ایجاد شد . یعنی حدود  15 دقیقه . البته چنان که می دانید و مجری هم اعلام کرد ، چنین مساله ای اصلا در تاریخ ایران سابقه ندارد و همین یه مرتبه پیش آمد . شما هم هیچ مرتبه ای مشاهده نکردیده اید که کاری با خطا انجام شود . یقینا اگر کسی هم پیدا شود و بگوید که در مراسمی بوده که نا هماهنگی داشته یا کالایی نو خریده که در آن نقصی فنی وجود داشته و یا … همه می دانیم که او قطعا در مورد کشوری دیگر صحبت می کند چون در اینجا چنین مواردی را مشاهده نمی کنیم .

به هر حال موسیقی نواخته شد .

آن هم با نواخته شدن سرود ملی کشور.

نمی دانید مردم چه وجد و شعفی نشان می دادند که با ایستادن هنگام پخش سرود ملی کشورشان و رعایت سکوت ، به آن ادای احترام کنند .

تقریبا صدا از دیوار در می آمد اما از مردم ، اصلا . هیچ کس بدلیل تاخیر پیش آمده شوخی نمی کرد . والدین هم به فرزندانشان یاد داده بودند که سرود ملی ، یعنی نقطه اشتراک ملی ، محملی برای اتحاد ملی .

همه هم ایستاده بودند . یعنی کسی نبود که پتو و موکت و زیر انداز انداخته باشد و یه وری لم داده باشد . اصولا این قبیل کارها مربوط به افراد بی فرهنگی است که سرود ملی برایشان معنی ندارد . ما که 8000 سال تاریخ داریم از این چنین افرادی سراغ نداریم .

بلافاصله پس از سرود ملی يک موسیقی شاد لری ( یا شایدم کردی ) پخش شد که همه مردم مشعوف شدند و ابراز شادی کردند . چنان شادی ای که نگران شدند مبادا کار از کار بگذرد و دچار حرکات موزون ریتمیک گردند و …

به همین خاطر در گرما گرم آن موسیقی مسئولین پیامی دریافت کردند و ناگهان موسیقی را با موسیقی ملایمی که انسان را یاد بدهی ها یش می انداخت پخش کردند . اما از آنجا که این موسیقی هم مورد تائید … قرار نگرفت فرمایش فرمودند و آن را با آهنگ سریال علی ( ع ) عوض کردند .

نمی دانید چه هارمونی ای بین موسیقی ها وجود داشت . مردم ایران هم که اصولا جزء شادترین مردم دنیا ( نمی دانم از کدام طرف لیست – ابتدا یا انتهای آن – مهم این است که جزء اولین ها باشند دیگر ) کلی شادی می کردند .

القصه ، پس از پایان 20 دقیقه اول به سوی درب خروج راه افتادیم که دیدیم مردم همیشه در … و فداکار در جایی جمع شده اند . نزدیک رفتم و دیدم 40-30 نفری جمع شده اند و دختری حدودا 14-15 هنگام اسکیت سواری زمین خورده و بی هوش افتاده و سرش هم خونین است . مردم هم که می دانید چقدر وظیفه شناسند . در این چنین مواقعی سر از پا نمي شناسند برای کمک به همنوع . همه آن جمعیت بدون اینکه حتي دور او جمع شوند  و مانند فيلم سينمايي او را نظاره کنند داشتند تلاش می کردند تا او را به بیمارستان برسانند یا همه موبایلها را در آورده بودند و دائما با اورژانس تماس می گرفتند . اصلا فکر نکنید که در آن میان کسی بود که جو گیر شده باشد و قصد طبابت داشته باشد یا اینکه به تماشای آن مصدوم ایستاده باشد و …

به هر حال ما که کلی مشعوف و محضوض و …( از این کلمه ها دیگه ) شدیم .

خيلي فرمايش فرموديم . از دوستاني که قرار است کامنت بگذارند و بگويند يک پارک که اين همه حرف و حديث ندارد پوزش مي طلبيم و براي خودمان هم طلب رحمت و مغفرت

One thought on “آب نمای موزیکال پارک ملت ( طنز تلخ )

  1. باسلام خدمت استاد گرانقدر
    بالاخره نفرمودید که به آبنمای موزیکال هم سری زده اید یا خیر؟

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام