سینما آزادی 3 – فیلم 10 رقمی

بازدیدها: 1

داستان فیلم کمی تا قسمتی لوس است . تمامی فیلم حول بازی و خاطره ذهنی تماشاچیان ایرانی از طنزهای آقای جواد رضویان و خانم مهرنوش بختیاری می گذرد .

در این فیلم این دو به شیوه ای نه چندان منطقی به هم مرتبط می شوند و داستان شکل می گیرد:

جواد رضویان ( در این فیلم ) سارقی است که به بد شگونی شهره است . برای تهیه خرج کادویی چشم روشنی خواهرش که تازه فارغ شده فرشی میدزدد که قیمت آن را نمی داند. جستجوی وی برای برآورد قیمت فرش او را با کارشناس فرشی پیوند می زند که در غم دزدیده شدن فرش مورد علاقه اش از موزه فرش ایران بسر می برد .

در این ماجرا آن دختر کارشناس ( مهرنوش بختیاری ) به تصور اینکه سارق داستان به وی دل بسته است مسیر ذهنی خود را عاشقانه پیش می برد و سارق در تلاش برای کشف قیمت فرش است که تازه در می یابد فرش مورد نظر قیمتی ده رقمی دارد. در کشاکش داستان سارقان اصلی فرش از موزه به سراغ سارق بد اقبال می آیند و هم سارق و هم کارشناس را گروگان می گیرند و …

 

تمامی داستان با بهره گیری از حرکات – شکلکها -فرمهای صورت و ژست های تکراری رضویان – بختیاری و دیگر هنر پیشگان پیش می رود .

برای کمی وقت گذرانی بیهوده این فیلم را توصیه می کنم . چرا که به عنوان یک بیینده غیر کارشناس در حوزه سینما از دیدن آن چندان مشعوف شدم که به دیگران هم دیدنش را توصیه کنم .

 

همچنین نگاه کنید به نوشته های قبلی من :

سینما آزادی 1

سینما آزادی 2

 

و نوشته های دیگران :

ده رقمی

گالري عكس فيلم ده رقمي

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام