سینما آزادی 2

بازدیدها: 1

پس از بازسازی و افتتاح مجدد این سینما فرصت حضور در آن را نداشتم . بنابراین ، فیلمی را بهانه کردم تا به این سینما هم رفته باشم . نکاتی برایم جالب بود:

پس از بازسازی و افتتاح مجدد این سینما فرصت حضور در آن را نداشتم . بنابراین ، فیلمی را بهانه کردم تا به این سینما هم رفته باشم . نکاتی برایم جالب بود:

1-     بلیط این سینما به دو شیوه رزرو تلفنی و حضوری فروخته می شود ، اما شیوه رزرو تلفنی تنها تا 11 صبح انجام می شود و پس از آن تنها باید حضور فیزیکی برای خرید داشت .

2-     بلیط سینما برگه ای کامپیوتری است که در روی آن شماره و ردیف صندلی ، نام فیلم ، تاریخ ، سالنی که نمایش در آن انجام خواهد شد ، ساعت سانس ، طبقه و قیمت اطلاعات اصلی هستند . اطلاعاتی مانند کد کاربر ، شماره بلیط ، تاریخ صدور و ساعت صدور هم ثبت شده است .

3-     سینما مشتمل بر  12 طبقه است که دو طبقه زیر زمین و 11 طبقه در سطح و بالاتر قرار دارد .

4-     بدون کنترل بلیط می توانید تا مقابل درب سالن نمایش وارد سینما شده و در تمامی طبقات آن گردش کنید .

5-     می توان سینما را به صورت 3 ستون متصور شد . ستونی که از درب ورودی خیابان وارد آن می شوید و تا طبقه دهم دارای پله برقی رو به بالا است . برای بازگشت به پائین در این ستون ناگزیرید که از پله استفاده کنید . ستون وسط که سالنهای نمایش و سایر کاربری ها در آن واقع شده است و ستون سوم که درب خروجی سالنها به آن باز شده و آنها نیز رو به پائین دارای پله برقی می باشند و برای بالا رفتن در این ستون ، باید از پله استفاده کنید.

6-     دو طبقه زیر زمین و چهار طبقه همکف تا سوم شامل نمازخانه ، واحدهای تجاری ( که راه اندازی نشده اند ، اما شماره پلاک دارند ) و یک شعبه بانک می باشد.

7-     طبقه چهارم رستوران ( یا کافی شاپ ) بود

8-     در طبقات 5 تا 7 حدود 5 سالن نمایش تعبیه شده است .

9-     طبقات بالاتر هم رستوران و اداری است .

10- در طبقات 4، 6 و 8 سرویس بهداشتی قرار دارد ( که البته درب واحد 8 آنها قفل بود )

11-  ستونهای اول و سوم ( مسیرهای بالا رو و پائین رو ) مجهز به آسانسور هم هستند که از نظر نمای ظاهری چندان کامل نشده اند .

12- خنکی هوای داخل طبقات ( با توجه به دمای گرم بیرون ) بسیار محسوس و دلنشین بود.

13- در تمامی طبقات تابلو هایی به چشم می خورد که یادآوری می کند تمامی نقاط ، زیر پوشش دوربین هستند.

14- در کنار تمامی دربهای آسانسورها تابلوهای راهنمایی وجود دارد که ضمن اطلاع دادن به اینکه در چه طبقه ای هستید ، امکانات تمامی طبقات را نیز فهرست کرده اند.

15- در ابتدا و انتهای تمامی آسانسورهای بالابر تابلوی کوچکی وجود دارد که نشان می دهد در چه طبقه ای هستید ، طبقه بالا چه طبقه ای است و پائین جه و در این طبقه چه امکاناتی وجود دارد.

16- در طبقات دارای سالن نمایش ،LCD هایی وجود دارد که آنونس تمامی فیلمهای در حال اکران و اطلاعات آنها را به نمایش می کشد و در ضمن ساعتی هم روی آنها وجود دارد.

17- پانزده دقیقه به شروع نمایش هر فیلم ، پیغامی در بلندگوها پخش می شود که ” 15 دقیقه به شروع فیلم … باقی مانده است . با شروع فیلم درب سالنها بسته خواهد شد. ”

18- در پایان پله برقی ورودی به طبقه سوم ( یا احتمالا 5 ام ) گلدانی قرار گرفته که در حرکت شهروندان به سمت سالنها ایجاد خلل می نماید.

19- دیواره های داخلی طبقات با طرح برجسته های حجمی – مفهومی پوشش و تزئین شده است .

20- در یکی از پاگردهای مسیر بالا رو ، یکی از اکتشافات شهر سوخته ، توسط مسئولین سینمایی کشور اهدا شده است .

21- بخشی از سینما جداره شیشه ای دارد . بنابراین به راحتی و از ارتفاع بالا می توانید نظاره گر خیابان بهشتی و اطراف و دورنمایی از شهر تهران باشید.

 

در پستی دیگر در باب فیلم 10رقمی خواهم نوشت .

 

همچنین نگاه کنید به :

 سینما آزادی 1

3 thoughts on “سینما آزادی 2

  1. با سلام خدمت استاد گرانقدر
    ماشاا… چه حوصله ای دارید. برای یک فیلم دوساعته چند ساعت وقت گذاشته اید تا این مطالب را بنویسید .

  2. سلام استاد گرانقدر
    ماشاا… چه حوصله ای دارید. برای یک فیلم دو ساعته چند ساعت وقت گذاشته اید تا در رابطه با آ ن این مطالب را بنویسید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام