انتخاب بازیکنان تیم ملی

بازدیدها: 1

لیست دعوت شدگان به تیم ملی فوتبال اعلام شد. واکنشها به این لیست هم شروع شد.

باز هم نکاتی چند :
۱- اگرچه تیم های فوتبال بدلیل استقبال مردمی بیش از سایر رشته ها مورد توجه عامه هستند و تیم ملی ها هم بدلیل علاقه های ناسیونالیستی  بیش از سایر تیمها مورد عنایت مردمی – اما باید بخاطر داشت که اصولا ورزش در این عصر و زمان و فوتبال به تبع آن کاملا تخصصی است . افراد پس از سالها تحصیل و تجربه می توانند به درجه ای مانند مربی گری نایل آیند . بدیهی است در چنین شرایطی اظهار نظرهای منتشره در مطبوعات اگر توسط کارشناسان و خبرگان مطرح نشود – جنبه کاربردی نمی یابد و صرفا حرف است .

۲- در راستای مدرن شدن ورزش کشور هم باید بپذیریم که مربی باید در انتخاب ورزشکار به شاخصهایی توجه نماید که جمع شدن افراد صاحب آن شاخص یا ویژگی در کنار هم بتواند انسجام تیمی را فراهم نماید.

۳- هنگامی که حدود ۱۳ سال پیش دوره مربیگری درجه دو شنا را می گذراندم – مربی ما تازه از دوره شش ماهه آموزشی بین المللی خود از آلمان آمده بود – با دستی پر.

به خوبی آموختم و سپس تجربه کردم که بهترین مربیان ( به تعبیری پرفسورهای آن رشته )  را برای سنین پایه قرار می دهند ومربیان با تجربه و صاحب نام که در دنیا صاحب افتخار هم هستن را در سطح تیم ملی. مربی پایه وظیفه آموزش دارد و مربی تیم ملی وظیفه هماهنگی تیم برای کسب تجربه . قبلا اشارتی به این موضوع داشته ام .

4- دوستان عزیزم می دانند که در حوزه کار تیمی و کار گروهی بسیار تحقیق – مطالعه – تدریس و کار کرده ام ( ر ک گروه توسعه کار تیمی ایرانیان ) . در همین راستا باید یاد آوری کنم که تیم فوتبال تیم است نه گروه فوتبالیست . ( ر ک نمود کار تیمی در ورزشهای تیمی )

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام