افشین قطبی

بازدیدها: 1

در خبرها آمده بود که تلاشها و مذاکرات مسئولین تیم پر طرفدار پرسپولیس با آخرین مربی  موفقش به سرانجامی موفق دست یافته و شاهد حضور ایشان در این تیم خواهیم بود .

این خبر رادستمایه ذکر چند مطلب قرار دادم:
در خبرها آمده بود که تلاشها و مذاکرات مسئولین تیم پر طرفدار پرسپولیس با آخرین مربی  موفقش به سرانجامی موفق دست یافته و شاهد حضور ایشان در این تیم خواهیم بود .

این خبر رادستمایه ذکر چند مطلب قرار دادم:

۱- اصولا من بعد از آسیبهای فراوانی که در ورزش دیدم و فوتبال هم بخشی از آنها بود از ین ورزش دور شدم و خدا را شکر طرفدار هیچ تیمی هم نیستم . اگرچه ممکن است از دیدن بازی های خوب لذت ببرم.

۲- عزیزانی که با دیدگاه های شخصی من آشنا هستند به خوبی میدانند که هر پدیده ای را دارای دو وجه مثبت و منفی می دانم . یعنی قائل به عبارتی مانند ” دیدن نیمه پر لیوان ” نیستم و این چنین نگرشی را تک بعدی دیدن می دانم ولو اینکه بخواهیم مثبت نگر  باشیم . در زمینه حضور آقای قطبی هم در تیم پرسپولیس باید دو جنبه را اشاره کنم :

– حضور کوتاه مدت دفعه قبل افشین خان قطبی در ایران نشان داد که بسیاری نادانی داریم و باید  بیاموزیم . حتی در سطح مربیان ملی و باشگاهی . ایشان نشان دادند در عمل که یک مربی چگونه می  تواند ببازد اما احترام بگذارد . چگونه می تواند نسبت به حاشیه ها خویشتن دار باشد . و ….

امیدوارم از حضور مجدد ایشان بیش از دفعه قبل بیاموزیم.

– اگر نیاموزیم یعنی اینکه یا ایشان باید همرنگ جماعت ایرانیان شود ( باخرده فرهنگ تیمها و طرفداران فوتبال خو بگیرد ) یا اینکه عطایشان را به لقایشان ببخشد. یکی از آن خرده فرهنگ هایی که با تاکید می خواهم یاد کنم اینکه اگر افشین خان قطبی در بین سرهای مربیان سری گردد خواهند زدش. پس ممکن است بزرگترین اشتباه زندگیش را هم انجام داده باشد.

۳- امیدوارم که حضور چنین مربیانی موجب ارتقاء فرهنگ تیم داری و طرفداری گردند. طرفداران تیمها کارت داشته باشند و انجمن و فرهنگ خاصی و … خلاصه اینکه مدرنیته وارد باشگاهداری و تیمداری و طرفداری ما گردد.

۴ – در ورزش هم دچار قحط الرجالی شده ایم . و این فرایند را بارها در تیمهای مختلف شاهدیم که :

با گل استقبال می کنیم – با گ… به او حمله می کنیم –  دووباره با گل به سراغ همان مربی میرویم و با گ… با او وداع می کنیم .

2 thoughts on “افشین قطبی

  1. با سلام حضور استاد گرانقدر
    در تاييد مطالب جنابعالي به اطلاع ميرسانم در كشور ما هر چيزي عمر مفيدي دارد و پس ازآن با همان شدت كه به آن ابراز علاقه ميشود ،از آن ابراز تنفر ميشود .
    بطور مثال عمر مفيد رياست جمهور و خط و مشي آن شش سال ، مديريت حدود يكسال ، مربي گري تيم فوتبال يك فصل و…….
    لذا جناب آقاي قطبي هم متاسفانه يا ناشي گري كردند يا مبلغ هنگفت پيشنهادي چشمانش را كور كرد ويا وعده وعيدهاي پشت پرده ايشان را اغوا كرده كه به ايران برگشتند. الله اعلم

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام