نظرات خوانندگان

بازدیدها: 1

یکی از بزرگوارانی که به وبلاگم سر زده اند و دیدگاه خود را محبت کرده اند در پاسخ به نوشته سفر به گیلان ۳ چنین آورده اند :

این نکات فقط می تواند نظرات شخصی شما باشد زیرا تمامی انسانها را یکتایی آفریده و صرفا آب و هوا یا مو قعییت اقلیمی یک منطقه نمی تواند خلق وخوی همگانی ایجاد کند .
خصوصیاتی که از مردم گیلان با قضاوت نا حق به نظرتان آمده شاید دلیل اش برخوردی است که شما انتظار داشته اید ببینبد و ندیدید (رفتاری که همیشه دوست داشتید به عنوان یک فرد خاص با شما بشود ).

برای روشن شدن موضوع و رفع هرگونه سوء تفاهم باید معروض دارم که :

1- در این وب لاگ من صرفا دیدگاه های خودم را می نگارم و به نظرم نیازی به تکرار دیدگاه های دیگران ندارم ( مگر آنکه با من هم نظر باشند ) .

2- در دنیایی که با یک ویزا می توانیم چندین کشور و ملت را ببینیم , پسری ایرانی با دختری آلمانی ازدواج می کند و فرزندشان در لندن متولد می شود , دائما در این اندیشه ام که آیا ضرورتی دارد که نسبت به آنچه وطن می نامیم تعصب نشان دهیم ؟

خودم بخاطر ایران و وابستگی خاطر به آن در کشور مانده ام , اما در دنیایی که رنگ جهانی به خود می گیرد و ” جهان وطنی ” مطرح می شود , نمی دانمهای بسیار در ذهن دارم .

3- تحقیقاتی در حوزه مردم شناسی در دنیا انجام شده است که رابطه بین رفتار با اقلیم را نشان می دهد و تائید می کند .

4- دلبستگی من به مردمان خون گرم شمالی بیش از وابستگی به زیبایی های آن خطه است . توجه به ریشه نام خانوادگیم شاید به اندیشمندان زبل نشان دهد که تعلق خاطر , خونی است.

5- از دیدن نظراتتان که موجب ایجاد فضای گفتگو ( = گفت و گو <> گفت و گفت و گفت و … ) می گردد استقبال می کنم . 

۶-  . . .

 

3 thoughts on “نظرات خوانندگان

 1. اتفاقا من با شما آقای دکتر کاملا در خصوص مردم گیلان کاملا موافقم
  این دوست ما فکر کنم گیلانی باشه اما واقع بینانه برخورد نکرد چون خیلی از ماها مسائلی که شما بیان کردید تجربه کردیم.

 2. 1.شاید بهتر باشد به این نکته اشاره کنم که نمی دانستم در فضایی که مختص به شماست و در اختیار عموم قراردادید تا دیدگاههای یکطرفه شما را بخوانند نباید نظری برخلاف میل شما بگوییم زیرا گزینه نظر بدهید مبین این نکته نیست, وگرنه هرگز همچین کاری را انجام نمی دادم.

  2. در همین دنیایی که شما می گویید, زن و مرد ایرانی را می شناسم که در آلمان زندگی می کنند و تحصیلات تکمیلی خود را در این کشور گذرانده همچنین فرزندشان نیز در این کشور به دنیا آمده اما همچنان با افتخار تاکید به حفظ ونشان دادن ملیت خود دارندزیرا برای حتی یک وجب از خاکی که ایران نام دارد ارزش و تعصب قائلند.
  می دانیم که آزادی وجود دارد حتی برای کسانی که بسیار مایلند خود را هم وطن تمامی مردم جهان با سایر ملیتها بنامند

  3. لطفا مشخصات تحقیق مردم شناسی را بگویید تا از منبعی موثق پیگیری شود و به قول خودتان با بنیه علمی سخن بگویید.

  4.جسارتا در مورد اسم فامیلتان باید بگوییم مردم کویر نیز به شدت باران دوست هستند.

  5.جالب است که صحبتهای شما من را به یاد یکی از استادهای خوبمان می اندازد که بعد از هر انتقاد کوچکی این جمله را یاداور می شوند :” من نقطه ضعف ندارم “

  6.در آخر باید به شما بگوییم اگر مایل نیستید کسی نظر شخصی خود را مخصوصا نظراتی که مخالف نظرات شما است , در وب لاگ شخصی تان !! بیان کند لطفا بگویید تا دیگر کسی موجب انبساط خاطرتان نشود .با تشکر

 3. دوست عزیز ایرانیم
  1- بند یک نوشتار شما با اعتقادات من که در بند 5 نوشتار آمده است در تناقض کامل است . بنظرم شما آن بند از نوشته هایم را مطالعه نکردید.

  2- نمونه هایی بیش از یک خانواده را من هم در خاطر دارم و می توانم معرفی کنم . اما یقینا شما هم با آمار اشناهستید و می دانید نسبت تعداد افرادی که چنین استثنایی هستند به نسبت کل ایرانیان خارج از کشور چنان اندک است که تقریبا می توان گفت هیچند یا وجود ندارند. بخاطر داریم که کمتر از ده درصد را معمولا در مباحث مهم جز محاسبات نمی شمارند.
  3- موضوع مورد اشاره در زمینه مردم شناسی را در جزوات اساتیدی چون مرحوم پرفسور نوری و آقای دکتر محسنی نگاشته ام و آموخته ام .
  4- تاجایی که من می دانم نام فامیلم به دو طایفه در ایران باز می گردد که یکی کرد و دیگری گیل است. اگر شما طایفه سومی سراغ دارید از مردمان شریف کویر من را هم با خبر کنید.
  5 – بند 5 مطالب شما مرا به یاد چیز خاصی نمی اندازد.
  6 – در پاس بند آخر نوشتارتان خواهشم می کنم که بند نوشته اصلی در پست را مطالعه دقیق تر بفرمائید.
  با تشکرات فراوان

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام