کارگاه آموزشی کار تیمی و کار گروهی

بازدیدها: 0

بنا به دعوت یکی از معاونین دانشگاه اراک در تاریخ اول خرداد ماه یک کارگاه  آموزشی کار تیمی و کار گروهی برای مسئولین کانونهای فرهنگی آن دانشگاه برگزار نمودم. این کارگاه به لحاظ شیوه آموزش و تازگی مطالب بسیار مورد توجه دانشجویان قرار گرفت . اگرچه حاشیه هایی نیز داشت که متاسفانه در بیشتر موارد در موسساتی که به آنجا دعوت می شویم مشاهده می کنم :
۱-  اگرچه موسسات و سازمانهای دعوت کننده در طول این سالها سعی می کنند تمامی احترامی که باید به اساتید بگذارند را به نحو شایسته بجا آورند اما در نهایت کار را به عده ای راننده واگذار می کنند . رانندگان هم اگر چه قشری زحمت کش هستند اما عموما از سطح آموزشی و شناختی پائینی برخوردارند و در برخوردبا اساتید معمولا آنچه مشاهده  می کنم چهره توهین پیدا می کند . گاه احساس می کنم که مسافر را بیشتر به یک گونی که بار زده اند و باید جایی آن را از ماشین پائین بیاندازند شبیه می کنند . در نتیجه بیشترین ناراحتی رااز جانب انها داشته ام  . این مساله در نهایت به نام آن موسسه متصل می شود و در خاطر اساتید آن ناراحتی با نام آن موسسه پیوند می خورد.
۲- قرار بود طبق برنامه حدود ساعت ۱۲-۱۲.۵ برسیم اما حدود ۲.۵ شب رسیدیم  .  ببینید که باید ساعت ۲.۵ بامداد برسم . بخوابم . فردا ( یعنی چند ساعت  بعد ) کاملا سر حال و خندان و بدون هیچ کسالتی سر کلاس حاظر باشم.
۳- با وجودی که از یکی دو روز قبل تمامی امکانات لازم برای کارگاه را اعلام کرده بودم و  برگزار کنندگان هم اعلام کردند که همه چیز آماده است اما در کمال ناباوری مشاهده کردم که تا ساعت ۱۰ کلاس معطل ماند تا امکانات مهیا شود. به نقل از یکی از دانشجویان شنیدم که رئیس دانشگاه کتبا به واحد مربوطه دستور داده اما آن واحد استنکاف  نموده است!!!!
در ادامه این تعجب اینکه یکی از مسئولین دانشگاه که  برای حل مشکلات ناشی از بینظمی و عدم هماهنگی موجود در آن دانشگاه  خطاب به من گفت که ” من خیلی سرم شلوغه و نمی تونم به این مسائل بپردازم” تازه اینجا بود که فهمیدم که ایشان بسیار مشغول هستند و من یک آدم یه لا قبای علاف و بی کارم که همینجوری و بدون دعوتنامه ازآن  دانشگاه سر در آورده ام و تمایل داشته ام تا ۲.۵ – ۳.۵ شب در استاد سرای ایشان با خود کلنجار بروم تا به زور خوابم ببرد و صبح بتوانم بنا بر عهدی که با ایشان گذاشته ام – سرحال  – کلاسی خوب را برای دانشجویان برگزار کنم .
از جمله حکیمانه ایشان بسیار کیفیدم ( یعنی کیف کردم که نادانی و بیسوادیم را به من یاد آوری نمود.از شما هم می خواهم رفتار ایشان را با آن رانندگان اصلا قیاس نکنید . مسئولین گاه بسیار گرفتارند و ما بیکاروالدوله هستیم !!!!!!!!!!!! )
۴- با وجود مسائلی که به آنها اشاره داشتم مشاهده کردم که دانشجویان بطور خود جوش تمام تلاش خود را داشتند تا کمبودها در اسرع وقت بر طرف شود . اگر این تلاش را مشاهده نمی کردم عملا قطعا وسایلم را جمع می کردم و سریعتر به تهران میرسیدم تا زمان علاف بودنم را در شهر خودم سپری کنم .

4 thoughts on “کارگاه آموزشی کار تیمی و کار گروهی

  1. سلام استاد عزیز
    احتراما” اگر ممکن است عکس بهتری از خودتانرا روی سایت بگذارید این عكس من را یاد آقای مارلون براندو انداخت
    ضمنا” روی سایت اختصاصی شما در expert.ir سال تولدتان 1/1/1385 درج شده است.
    ارادتمند شما
    مهابادي

  2. استاد گرامی جا دارد كه از كارگاه پر باري كه در دانشگاه ما برگزار كرديد كمال تشكر را داشته باشم و در ادامه عذر خواهي ما را به دليل كاستي ها و كمبود هاي ايجاد شده بپذيريد. تلاش ما بر اين بود كه شرايط مناسبتري را ايجاد كنيم.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام