یک اتفاق در کلاس

بازدیدها: 1

امروز در کلاس دانشگاه آزاد شهر ری ، اتفاقی افتاد که برایم بی سابقه بود:

امروز در کلاس دانشگاه آزاد شهر ری ، اتفاقی افتاد که برایم بی سابقه بود:

پس از ترک کلاس توسط یکی از دانشجویان دختر ( که امری کاملاطبیعی است و هیچگاه در کلاسهای دانشگاه در موردش واکنش نداده ام و دانشجویان به راحتی می توانند به خارج از کلاس بروند ) یک از اساتید در را باز کرد و اطلاع داد که دانشجوی نامبرده در مقابل  درب کلاس بیهوش شده است . با کمک تعدادی از دانشجویان دختر به کمکش رفتم . ابتدا من هم فکر می کردم که فشارش افتاده است بنا براین کمی آب قند و نمک به او دادیم. در حالی که  چهره او اصلا نشان نمی داد که فشارش افتاده است ، لذا فکر کردم که صرع دارد. اما علائم آن را نیز ندیدم. در همین حال یکی از خانمها گفت که عضلاتش سخت شده . بنابراین متوجه شدم که احتمالا مشکل اعصاب دارد. در همین نگرانیها بودم ( حدس بزنید کلاس رها شده ، دخترک روی زمین افتاده و با حالی نزار دیگران را می نگرد ، انواع طبابتها نیز توسط افراد ارائه می شود.) یکی از دانشجویان را برای اطلاع گروه به آنجا گسیل کردم.

با پاکتی پر از دارو برگشت . تازه کاملا به من مسجل شد که سابقه بیماری دارد .

اما:

تمام عصر به این اتفاق می اندیشیدم. موضوعاتی چند به ذهنم خطور کرد.

در این سالها ( که بچه ها و کودکان زمان جنگ به سن بزرگسالی رسیده اند ) بنظرم می رسد که تعداد زیادی از اخبار بیماریهای عجیب مادران باردار و نوزادان به گوش می رسد ِ در کنار اخبار سقط جنین و ناتوانی سیستم مادران در نگهداری نوزادان که کمتر دلیل خاص پزشکی میتواند داشته باشد.

به  یاد کمبودهای جنگ لعنتی افتادم . ایامی که برای گوشت و کره و … باید ساعتها در صف می ایسادیم . ایامی که شنیدن خبر شهادت ( کشته شدن ناشی از جنگ ) عادی شده بود ، ایامی که اضطراب بمباران و موشک باران خانواده ها را با پریشانی فراوان همراه  کرده بود و …

امروز آن کودکان به سن جوانی رسیده اند . سن باروری. سنی که به  ظاهر سالم و رشید  و زیبا روی هستند . اما

در باطن دردهای آن سالها را بی آنکه خود بدانند و حتی قابل تشخیص هم باشد به همراه می کشند .

البته می دانم که این تنها علت نبوده و علل دیگری نیز می توان برای بیماری این دختر یافت  اما نکته مهمی بود که به ذهنم آمد .

با تمام وجود برای تمامی افراد بشری آرزوی سلامت دار و امیدوام که جنگ ( که  ناشی از جاه طلبی سیاتمداران است ) را هیچ ملتی تجربه نکند.

انشاء الله

3 thoughts on “یک اتفاق در کلاس

  1. استاد عزیز با سلام
    جسارتا” من با نظر شما مخالفم .چون صدها دلیل برای اتفاق مذکور میتواند وجود داشته باشد.(بطور مثال سابقه بیماری. بیماری ژنتیک. افت فشار و…… حتی استرس وارد شده از طرف جنابعالی در کلاس) .

  2. کاملا حق با شما است . من هم معتقدم که عوامل زیادی در پدیدار شدن آن حادثه موثر بوده اند . اما اشاره داشتم که آن پیشامد مرا به یاد مساله ای که ذکر کردم انداخت.
    علاوه بر اینکه در این مورد کاملا مشخص مساله سابقه بیماری و بروز این حملات در سایر کلاسها نیز وجود داشته است.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام