سفر به گیلان 4

بازدیدها: 0

نه تنها شهر های گیلان بلکه در سایر نقاط کشور دارای اماکنی دیدنی و زیبا هستیم . تعدادی از این شهر ها را دیده ام و نقاط دیدنی آنها را نیز.

اما بغیر از اصفهان که تجربه میزبانی از مسافران را صدها سال است به خوبی سپری نموده است سایر شهر ها کاملا بی تجربه و فاقد امکانات می باشند.

نه مکان مناسبی برای اسکان مسافران وجود دارد نه پرسنل اماکن موجود شایستگی برخورد مناسب با مسافران را دارند و نه شهروندان این شهر ها شناخت لازم از آداب معاشرت با توریست را دارند.

بخاطر دارم که چینیها ( که دشواری یادگیری و تلفظ زبان انگلیسی آنان زبانزد خاص و عام است ) به تمام رانندگانشان آموختن زبان انگلیسی را الزام کردند تا بتوانند از عهده میزبانی المپیک پکن به خوبی برآیند.

در رشت – لاهیجان – فومن  – انزلی و ماسوله که همگی از شهرهای دیدنی و زیبای شمال کشور هستند هیچ مکانی را ندیدم که بتوانند حداقل های لازم برای تامین نیاز مسافران را چنانکه شایسته ایرانیان است تامین کنند .

یا اینکه از آنچه به عنوان کشور پهناور و سربلند و … ایران می نامیم دیگر نشانی بجا نمانده و  همه این صفات مربوط به  گذشته این مملکت بوده و امروز تنها یادی رویایی از  آنها وجود دارد یا اینکه می توانیم مجددا آن عناوین را احیا کنیم .

درد آور ست در این شهر ها که عموما رستورانها و اماکن گردشگری خوبی دارند مردم( بطور عام شامل کارکنان در تماس با گردشگران و  شهروندان بومی ) آنها برای مواجهه درست با گردشگران آمادگی و آموزش لازم را ندیده اند.

رستورانها با غذاهای بسیار دلچسب از میهمانان پذیرایی می کنند اما گارسونها متناسب با این کیفیت نمی باشند و …

همچنین نگاه  کنید به:

سفر به گیلان 1

سفر به گیلان 2

سفر به گیلان 3

One thought on “سفر به گیلان 4

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام