مربی گری در ایران

بازدیدها: 1

بخشی از سالهای عمرم را در محیط ورزشی سپری نموده ام و در این ایام هم به عنوان ورزشکار هم به عنوان داور و هم به عنوان مربی ایفای نقش داشته ام. حاصل  آن سالها چندین حکم و گواهینامه ملی و بین المللی است.
بخشی از سالهای عمرم را در محیط ورزشی سپری نموده ام و در این ایام هم به عنوان ورزشکار هم به عنوان داور و هم به عنوان مربی ایفای نقش داشته ام. حاصل  آن سالها چندین حکم و گواهینامه ملی و بین المللی است.

از این رو محیط و فرهنگ ورزش کشور رامی شناسم .

صبح روز یکشنبه در صفحات ورزشی روزنامه همشهری دو نکته بسیار جالب دیدم:

۱- اعتراض مسئولین و هواداران دو تیم استقلال و پرسپولیس به مربیان به  دلیل شکستهای روزهای اخیرشان و حتی زمزمه برکناری ایشان.

۲- آقای کفاشیان رئیس  فدراسیون فوتبال طرحی در دست دارد  تا بتواند مربی تیم ملی ( آقای علی  دایی) را به مدت چهار سال در این سمت نگهدارد.

 

توضیحا عرض می کنم که در تمام دنیا هم مسئولین ورزش کشور هم مسئولین باشگاه ها هم ورزشکاران هم هواداران و هم مردم عادی میدانند که حصول به توفیق در  ورزش ناشی از چند اقدام زیربنایی و بلند مدت است:

۱- انتخاب مربیان شایسته

این مربیان کسانی هستند که علاو بر تجارب ارزشند و طولانی حضور در میادین ورزشی به عنوان ورزشکار دارای تخصص و آموزشهای فراوان بین المللی در شته مربوطه می باشند.

۲- آموزشهای پایه ای ورزشکاران

بسیاری از متخصصان ورزشی دنیا را هیچگاه به عنوان مربی تیم ملی قرار نمی دهند بلکه آنها را در سطوح پائین تربیت ورزشکار یعنی در حدکودکان مورد  استفاده قرار می دهند. وظیفه این متخصصین آموزش اصولی و پایه به ورزشکاران است.

همگی به خاطر داریم که یکی از معضلات موجود در بین وزشکاران ملی ما عدم توانایی اجرای حرکتهای پایه ای آن رشته است. فوتبالیستها نمی توانند شوت بزنند یا پاس بدهند- والیبالیستها نمی توانند پاس بدهند – واتر پولوئیستها نمی توانند و …

وظیفه آن متخصصان این است که ورزشاران را با اجرای صحیح حرکتهای ورزشی آشنا نمایند.

۳- مربی باید بتواند زمان تعلیم- هماهنگی و تربیت ورزشکار را آن چنان که در سیاستها و برنامه هایش هست داشته باشد. با یک بازی و یک ماه  و یک فصل که نمی توان چنین زمانی را به قدر کفایت در اختیارش گذاشت.

بنابر این تمنا می کنم از مسئولین و هواداران تیمها که بخاطر داشته باشند با یک شکست و پیروزی چنان هیجان زده نشوید که یک مربی یا کادر مربیگری را تائید یا تکذیب کنید . بازی و نتیجه آن حاصل تلاش مدتهای مدید ممارست تیم و کادر فنی و تاثیر متغییرهای فراوانی است که هیچگاه نمی توان آن را صرفا با مربی اصلاح نمود.

 

One thought on “مربی گری در ایران

 1. با عرض سلام

  وبلاگ خيلي خوب و جالبی دارید . اگر مايل به تبادل لينك هستيد آدرس سایت ما با عنوان : نیازمندیها پاپیون ( درج اگهی وتبلیغات رایگان)
  http://www.Popyoon.com

  رو در وبلاگ خودتون بذارید وآدرس وبلاگ و عنوان وبلاگ و اینکه میخواهید در کدوم شاخه ثبت بشه رو برامون بفرستید تا در سایت قرار بدیم
  با تشكر
  http://www.Popyoon.com

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام