تغییر مدیران

بازدیدها: 1

تیتر اول روزنامه ایران۱۷ فروردین خبر از تغییر در تیم اقتصادی کابینه میداد.

امروز عکسی درشت از علی دایی در صفحه ورزشی روزنامه همشهری آمده بود با این ضمون خبری ه منتقدان وی سر بند کرده اند.

…..

خوب به خاطر دارم که از دوران طفولیت به ما می گفتند ( البته از قول قدیمی ترها) که :” آزموده را آزمون خطا است”.

در عین حال از همان دوران یاد گرفتیم که بیاموزیم اگر دستمان را راز کردیم و به لیوان داغی برخورد نمود دیگر دستمان را به آن لیوان داغ نزنیم.

امیدوارم آموزه های این چنین را بخاطر داشته باشی وبدانیم که برای نتیجه گرفتن مدیران از عملکردشان باید فضای زمانی مناسب( که ظاهران متخصصین مدیریت همچون خود بنده به دیگران می گوئیم ) ۴ سال است . علاه بر اینکه:

۱- مدیران بایدبه درستی انتخاب شوند . اگر سرمرببی تیم ملی َ وزیر …و مدیر … به دستی انتخاب شده باشند یعنی بر اساس مبانی شایستهسالاری دیگر بعید استکه بعدا نیازی به تغییر ایشان باشد. یا بعید به نظ می رسد که بعد از انتخاب شدن تغییر رویه بدهند و اصولی که بر اساس آن انتخاب شده اند را چنان زیر پا بگذارند که دیر به وجودشان نیاز نباشد.

۲- انتقاد اصولی و شایسته  در بر گیرنده بیان نقاط خطا و راهکارهای اصلاحی آن است .کنار گود نشستن و نتقاد کردن زید هم سخت بنظر نمی رسد.

۳- باید با استفادهاز مطالعه تاریخ کشور های یشرفته به خاطر آورد که آنها برای پیشتشان به همدلی( یا آنچه سال قبل بنام اتحاد ملی نام رفته بود )بیش از سایر موارد تکیه نمودند و پذیرفتند افرادی که در جایگاه مدیریتی قرار می گیرند باید بازه زمانی لازم جهتشناخت و تهیه راهکارو اجرای آنها را در حل مشکلات داشته اشند.

 

به نظرم باید همگی به خاطر داشته باشیم که ایران نیازمند  ساخت وسازی سریع برای آبادانی است.

و باز به نظرم باید به خاطر داشته باشیم که انتقادات را می توان به کارگروه هی فکری سازنده تبدیل نمود ودست یاری داد.

انشاء اله

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *

فیسبوکلینکدیناینستاگرامیوتیوبتلگرام