خرید از فروشگاه های زنجیره ای شهروند

به روال همه ماه های قبل ، همچون یک حقوق بگیر مودب و وظیفه شناس ، در اولین روزهای ماه که جیب مبارکمان پر می شود ( البته چون جیب گشادی نداریم با اندکی وجه ناقابل که کل ماه برای آن دویده ایم ، پر می شود ) برای تامین مایحتاج معمول زندگی به یکی از فروشگاههای زنجیره ای شهروند رفتیم ( من و خونمون ( داستان خونمون رو هم قبلا گفته ام الان اصلا حوصله ندارم تکرارش کنم )) . به مبارکی فرا رسیدن شهریور و نزدیک شدن باز گشایی مدارس ، فروش ویژه گذاشته بود .

اصولا برای خرید شهروند را ترجیح می دهیم ، چون همه چیز دم دست و مقابل چشم است و با دیدنش یادتان می افتد که باید بخریدش. گاهی اوقات هم که شما نمی خواهید کالایی را انتخاب کنید ، خودش اصرار می کند که برم دارید .

دیدن شهروندانی که از نتیجه یک سیستم کارآمد مدیریتی استفاده می کنند برایم لذت بخش است . هنوز در حال لذت بردن از آن دیده قبلی و کیف کردن از کلی دفترچه مدرسه رنگ و وارنگ بودم که یکی از شهروندان حالم را گرفت .

چطوری؟

هنگامی که با زور توسط انگشتش یکی از بسته های میگوی یخ زده داخل فریزر را سوراخ کرد و از پلمپ خارج کرد تا ببیند که مناسب است یا نه . تازه داستان به اینجا هم ختم نشد . آن بسته را را دوباره در جایش قرار داد و بسته ای دیگر که آکبند بود را برداشت (‌ نمی دانم می توانم با دیدن این صحنه ها به خود ببالم و بگویم ما تاریخ و تمدن سازیم ؟ )

همچنان متاثر از آن مشاهده بودم که پای صندوق رسیدیم .

نگران رفتار بد و نامناسب صندوقدار بودم . چون  معمولا در زمانهای شلوغی رعایت ساده ترین آداب فروشندگی را هم نمی کنند . ( البته کمی هم نگران جیب نازنینم هم بودم ، به هر حال پای صندوق بود دیگر ) اما متانت ، حوصله ، عدم پرت کردن اجناس حساب شده و عدم کوبیدن اجناس توسط صندوقدار مودب در هنگام محاسبه همه آن پیش بینی ها را خدا را شکر بهم ریخت .

1 فکر می‌کنند “خرید از فروشگاه های زنجیره ای شهروند

  1. حمید رضا مه آبادی

    باسلام خدمت استاد گرانقدر
    بروید خدا را شکر کنید که آن شهروند گرامی برای امتحان میگوها را گاز نزده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.