افشین قطبی

در خبرها آمده بود که تلاشها و مذاکرات مسئولین تیم پر طرفدار پرسپولیس با آخرین مربی  موفقش به سرانجامی موفق دست یافته و شاهد حضور ایشان در این تیم خواهیم بود .

این خبر رادستمایه ذکر چند مطلب قرار دادم:
در خبرها آمده بود که تلاشها و مذاکرات مسئولین تیم پر طرفدار پرسپولیس با آخرین مربی  موفقش به سرانجامی موفق دست یافته و شاهد حضور ایشان در این تیم خواهیم بود .

این خبر رادستمایه ذکر چند مطلب قرار دادم:

۱- اصولا من بعد از آسیبهای فراوانی که در ورزش دیدم و فوتبال هم بخشی از آنها بود از ین ورزش دور شدم و خدا را شکر طرفدار هیچ تیمی هم نیستم . اگرچه ممکن است از دیدن بازی های خوب لذت ببرم.

۲- عزیزانی که با دیدگاه های شخصی من آشنا هستند به خوبی میدانند که هر پدیده ای را دارای دو وجه مثبت و منفی می دانم . یعنی قائل به عبارتی مانند ” دیدن نیمه پر لیوان ” نیستم و این چنین نگرشی را تک بعدی دیدن می دانم ولو اینکه بخواهیم مثبت نگر  باشیم . در زمینه حضور آقای قطبی هم در تیم پرسپولیس باید دو جنبه را اشاره کنم :

– حضور کوتاه مدت دفعه قبل افشین خان قطبی در ایران نشان داد که بسیاری نادانی داریم و باید  بیاموزیم . حتی در سطح مربیان ملی و باشگاهی . ایشان نشان دادند در عمل که یک مربی چگونه می  تواند ببازد اما احترام بگذارد . چگونه می تواند نسبت به حاشیه ها خویشتن دار باشد . و ….

امیدوارم از حضور مجدد ایشان بیش از دفعه قبل بیاموزیم.

– اگر نیاموزیم یعنی اینکه یا ایشان باید همرنگ جماعت ایرانیان شود ( باخرده فرهنگ تیمها و طرفداران فوتبال خو بگیرد ) یا اینکه عطایشان را به لقایشان ببخشد. یکی از آن خرده فرهنگ هایی که با تاکید می خواهم یاد کنم اینکه اگر افشین خان قطبی در بین سرهای مربیان سری گردد خواهند زدش. پس ممکن است بزرگترین اشتباه زندگیش را هم انجام داده باشد.

۳- امیدوارم که حضور چنین مربیانی موجب ارتقاء فرهنگ تیم داری و طرفداری گردند. طرفداران تیمها کارت داشته باشند و انجمن و فرهنگ خاصی و … خلاصه اینکه مدرنیته وارد باشگاهداری و تیمداری و طرفداری ما گردد.

۴ – در ورزش هم دچار قحط الرجالی شده ایم . و این فرایند را بارها در تیمهای مختلف شاهدیم که :

با گل استقبال می کنیم – با گ… به او حمله می کنیم –  دووباره با گل به سراغ همان مربی میرویم و با گ… با او وداع می کنیم .

2 فکر می‌کنند “افشین قطبی

  1. حميدرضامه آبادي

    با سلام حضور استاد گرانقدر
    در تایید مطالب جنابعالی به اطلاع میرسانم در کشور ما هر چیزی عمر مفیدی دارد و پس ازآن با همان شدت که به آن ابراز علاقه میشود ،از آن ابراز تنفر میشود .
    بطور مثال عمر مفید ریاست جمهور و خط و مشی آن شش سال ، مدیریت حدود یکسال ، مربی گری تیم فوتبال یک فصل و…….
    لذا جناب آقای قطبی هم متاسفانه یا ناشی گری کردند یا مبلغ هنگفت پیشنهادی چشمانش را کور کرد ویا وعده وعیدهای پشت پرده ایشان را اغوا کرده که به ایران برگشتند. الله اعلم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.