قصه گویی در تلویزیون

تهیه‌کننده برنامه شب بخیر بچه‌ها گفت: تولید این برنامه که سعی دارد قصه گویی را در بین خانواده‌ها زنده کند، آغاز شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از روابط عمومی شبکه دو، اکرم معصومی، اظهار داشت: این برنامه که به مدت ‪ ۱۵‬دقیقه قرار است حدود ساعت ‪ ۲۱‬هر شب پخش شود، سعی دارد دوباره قصه گویی را بین خانواده‌ها رواج دهد، هر چند که مخاطب این برنامه کودکان مقطع دبستان هستند.

به گفته معصومی، ملیکا زارعی، مریم وطن پور و سارا روستاپور قصه گوهای این برنامه هستند، هر چند که این برنامه قصه گوی مهمان نیز دارد.

وی، درباره اینکه چرا قصه گویان جوان برای شب بخیر بچه‌ها انتخاب شده است ، گفت: با این کار خواستیم این تصور که فقط مادر بزرگ‌ها قصه می‌گویند را از بین ببریم و سن قصه گویی را پایین بیاوریم. همچنین از ویژگی‌های این برنامه در این است که فقط خانم‌ها قصه گو نیستند.

او، ادامه داد: در این برنامه از هنرمندان و افراد صاحب نام اجتماعی، اقتصادی و حتی سیاسی دعوت می‌شود تا با خانواده‌های خود در این برنامه حضور پیدا کنند و برای فرزندانشان قصه بخوانند.

سرپرست گروه نویسندگان شب بخیربچه‌ها محمد میرکیانی است. داستان‌های مژگان شیخی نویسنده کودک و نوجوان اولین سری داستان‌هایی است که ضبط این برنامه با آن‌ها آغاز شده است.

شب بخیربچه‌ها در ‪ ۱۲۱‬قسمت ‪ ۱۵‬دقیقه‌ای به کارگردانی احمد علی پور ساخته می شود. در این برنامه برای جذابیت بیشتر از وله، انیمیشن و ‪ ۷‬کودک به عنوان نماد روزهای هفته استفاده و واکنش این کودکان در برابر قصه گو نشان داده می‌شود.

 

احسنت و آفرین و امید که به بیراهه های فرهنگی کشیده نشود و مروج توسعه دهنده فرهنگ غنی ایرانی باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.