ضرورت توجه به کار گروهی برای کارآفرینی جوانان

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان، گفت: یکی از پایه‌های کارآفرینی و اشتغال جوانان، کارگروهی است و در دنیای امروز کارهای فردی در حوزه اشتغال پاسخگو نیست، اما فعالیت گروهی موجب می‌شود که از تخصص افراد در حوزه‌های مختلف استفاده شود و تعاونی‌ها و شرکت‌های دانش‌ بنیان نیز به همین علت تشکیل می‌شوند.

محسن زارعی در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس «جوانان» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا افزود: برخی تشکل‌ها هم در زمینه اشتغال فعالیت می‌کنند و هم در زمینه اشاعه کارآفرینی و توسعه فرهنگ، کار و اشتغال و با شناخت توانمندی‌های یکدیگر، به تعاونی‌ تبدیل می‌شوند.

مدیرکل مشارکت‌های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان با اشاره به برگزاری دوره‌های توانمندسازی برای سمن‌های جوانان، اظهارکرد: ما در جهت افزایش کارآیی آنها برای سازمان‌های مردم نهاد فعال در حوزه کارآفرینی و اشتغال، دوره‌هایی برگزار کرده‌ایم و آنها پس از شناخت از توانایی‌های یکدیگر، فعالیت‌های خود را گسترش داده‌اند.

وی با بیان اینکه در حوزه سمن‌ها با نوعی پارادوکس مواجه هستیم، گفت: از سویی سمن‌ها غیردولتی و غیرانتفاعی هستند و از سوی دیگر با توجه به آنکه باید در جهت انتفاع اعضای خود عمل کنند، مقدمه‌ای برای تشکیل شرکت‌های تعاونی می‌شوند.

زارعی در پایان تاکید کرد: این کار باعث تقویت ساختار سمن‌ها می‌شود،علاوه بر آن موجب می شود مجموعه‌های شرکتی و تعاونی‌های تشکیل شده از سوی آنها تقویت شود

منبع : خبرگزاری دانشجویان ایران (‌اسنا )‌

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.